VŠETKO ČO BY VÁS MOHLO ZAUJÍMAŤ O WOODPLASTIC®

ČO JE WOODPLASTIC®?

WOOD-PLASTIC COMPOSITE (WPC) je moderný ekologický kompozitný materiál zložený z dreva a polyméru, v našom prípade v pomere 60 % drevnej hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Hlavnou výhodou materiálu WPC je, že si zachováva tie najlepšie vlastnosti dreva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Kvalita a trvanlivosť výrobkov z WPC je daná podielom a vlastnosťami materiálov vstupujúcich do výroby, ich špecifikácia je predmetom patentov a výsledkom dlhoročného výskumu a vývoja. Rozdiely v kvalite výsledných produktov môžu byť u rôznych výrobcov priepastné.

 • null

  Jednoduchá údržba šetrí váš čas i peniaze

  Plné WoodPlastic® terasové a plotové dosky nie je treba natierať, olejovať ani inak impregnovať. Sú stálofarebné, nemenia svoj tvar ani nezošednú.

 • null

  Terasy WoodPlastic® sú bezpečné pre Vaše deti

  Na našich terasách sa triesky nikdy netvoria. Povrch je protišmykový a skryté kotvenie zaisťuje hladký kompaktný povrch bez nebezpečenstva poranenia.

 • null

  WoodPlastic® výrobky sú odolné a stále

  Naše dosky odolávajú všetkým rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu i UV žiareniu. Sú rezistentné voči chlórovanej i slanej vode.

 • null

  WoodPlastic® je ohľaduplný k životnému prostrediu

  Naše výrobky majú certifikáciu PEFC a sú 100% recyklovateľné. Terasy, ploty ani obklady nie je treba chemicky ošetrovať.

 • null

  Výnimočná kvalita – záruka až 25 rokov

  Dlhoročná životnosť našich výrobkov je preukázaná rokmi používania po celom svete a priemyselnými záťažovými testami.

 • null

  Česká výroba s americkou licenciou

  Vlastná výroba nám umožňuje ponúknuť zákazníkom hneď niekoľko predností – vyššiu kvalitu, presnosť a flexibilitu výroby, vysokú objemovú produkciu, dlhoročné skúsenosti a celé spektrum farieb a designov našich produktov. Na výrobu našich produktov využívame technológiu patentovanú americkou spoločnosťou Strandex Corp., tj. „30 rokov skúseností“ a „100 000 mil dosiek“ po celom svete.

 • null

  Technológia výroby

  Princíp výroby je v spojení drevených vlákien alebo drevenej múčky s polymérom HDPE. Do procesu výroby vstupujú ešte ďalšie materiály, ktoré sú objemovo nezaznamenateľné a pomáhajú bezproblémovému spojeniu oboch materiálov. Proces spojovania (extrudovanie, pretláčanie, kompresia) prebieha za zvýšených teplôt a konečného profilu sa dosahuje pretlačovaním materiálu tryskou požadovaného tvaru. Nasleduje chladenie a finálne úpravy povrchu produktu.

KVALITA PRODUKTOV WOODPLASTIC®

 • null

  Certifkácia ISO 9001

  Dodržujeme princípy managementu kvality. Certifikácia organizácie podľa ISO 9001 je dôkazom nášho záväzku ku kvalite výrobkov a služieb a nášho cieľa na trvalé zlepšovanie. Týmto verejne deklarujeme naše úsilie o spokojnosť našich zákazníkov dodávaním kvalitných výrobkov a služieb.

 • null

  Certifikácia PEFC

  Zodpovednosť k trvalo udržateľnému rozvoju. Certifikácia PEFC preukazuje, že spoločnosť WPC – Woodplastic a.s. na výrobu svojich produktov využíva výhradne drevo z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom.

Ďalšie certifikáty / atesty:

◊ Stavebné technické osvedčenie č. STO – AO 224 – 820/2017 (terasové dosky)

◊ Stavebné technické osvedčenie č. 010 – 035107 (obklady)

◊ Migrácia častíc – Inštitút pre testovanie a certifikáciu (Zlín, ČR)

◊ Povrchová tvrdosť a mikrobiologická odolnosť – Ústav teoretickej a aplikovanej mechaniky Akadémie vied ČR (Telč, ČR)

◊ Rozmerová stálosť a odolnosť proti prerazeniu – Technický a skúšobný ústav stavebný Praha (Praha, ČR)

◊ Protišmyková odolnosť – Vývojové a skúšobné laboratórium Holztechnologie GmbH (Drážďany, Nemecko)

◊ Testy starnutia – Laboratóriá Strandex Corporation (USA), Inštitút pre testovanie a certifikáciu (Zlín, ČR), vlastné výskumné laboratórium WoodPlastic® (Bukovany, ČR)